Nadpotliwość i grzybica stóp

> Nadpotliwosc-i-grzybica-stop

Nadpotliwość stóp

To prawdziwa męka. Często przysparza wiele wstydu i zakłopotania. Mamy poczucie totalnego braku komfortu: zapach, dokuczliwe uczucie „mokrych” stóp.

Grzybica stóp

Na tę przypadłość cierpi co piąty Polak. Grzybicą można się zarazić na basenie, w siłowni czy saunie lub mierząc na bosą stopę buty w sklepie. Grzybicą stóp wyjątkowo nęka osoby uprawiające sport. Sprzyja jej noszenie cały dzień nie przewiewnego obuwia.

W szczególnym stopniu na grzybicę stóp narażone są osoby chore na cukrzycę oraz choroby autoimmunologiczne, cierpiące na zaburzenia hormonalne i przyjmujące leki hormonalne, a także ludzie z obniżoną odpornością.

Grzybicę stóp sygnalizuje zaczerwieniona, swędząca i piekąca skóra. Zmiany pojawiają się początkowo zazwyczaj między piątym a czwartym palcem i z czasem przesuwają się ku kolejnym. Naskórek staje się rozpulchniony, wilgotny, zaczyna pękać i łuszczyć się. Mogą pojawiać się krostki i pęcherzyki, a nawet wysypka pod podeszwą. Niekiedy grzybica przenosi się na paznokcie, które stają się żółte i grube. Leczenie grzybicy należy rozpocząć w momencie pojawienia się pierwszych objawów.

Leczenie

Aby zdecydowanie przyśpieszyć leczenie nadpotliwości oraz grzybicy stóp oferujemy zabieg ozonowy gdzie aplikacja odbywa się bezpośrednio na stopy docierając do każdego zakamarka. Doskonałe wyniki uzyskuje się już przy 3 – 4 wizytach.

Dodatkowo zalecamy w trakcie zabiegów i na co dzień po zakończeniu kuracji wcieranie w skórę nasz preparat Ozonella Len – trwale nasycony ozonem.  Oprócz działania bakterio i wirusobójczego daje niezwykłe poczucie komfortu w postaci lekkich i suchych przez cały dzień stóp. Zalecamy używanie 2 razy dziennie po uprzednim umyciu i dokładnym osuszeniu skóry.

Przy stosowaniu się do zaleceń i kompleksowego podejścia możemy cieszyć się zdrowymi stopami przez wiele lat.

Ważne są też buty i skarpetki – powinny one umożliwiać stopom swobodne „oddychanie”.

By uniknąć powtórnych zakażeń zaleca się wyrzucenie butów i skarpet, które nosiło się tuż przed wystąpieniem objawów grzybicy stóp i w trakcie infekcji.

A co zrobić kiedy niekoniecznie chcemy się pozbyć naszych ulubionych butów? Wystarczy je przynieść do nas – poddamy je skutecznej dezynfekcji ozonem.

Proces odgrzybiania butów można porównać do odgrzybiania klimatyzacji w samochodzie z tym,  że ozon wprowadzany do klimatyzacji jest o niskim stężeniu a my aplikujemy ozon o wysokim stężeniu czyli czysty tlen medyczny.