Nadpotliwość i grzybica stóp

> Nadpotliwosc-i-grzybica-stop

Powszechnie występująca nadpotliwość i grzybica stóp potrafi być prawdziwą udręką. Często przysparza wiele wstydu i zakłopotania oraz negatywnie wpływa na komfort, który zaburzają nieprzyjemny zapach oraz dokuczliwe uczucie mokrych stóp.

Grzybica stóp

Już co piąty Polak cierpi na przypadłość grzybicy stóp. Można się nią zarazić na basenie, w siłowni czy saunie lub mierząc na bosą stopę buty w sklepie. Grzybica wyjątkowo nęka osoby uprawiające sport. Sprzyja jej noszenie cały dzień nieprzewiewnego obuwia. W szczególnym stopniu na grzybicę stóp narażone są jednak osoby chore na cukrzycę, choroby autoimmunologiczne oraz cierpiące na zaburzenia hormonalne i przyjmujące leki hormonalne, a także ludzie z obniżoną odpornością.

Grzybicę stóp sygnalizuje zaczerwieniona, swędząca i piekąca skóra. Zmiany pojawiają się początkowo zazwyczaj między piątym a czwartym palcem i z czasem przesuwają się ku kolejnym. Naskórek staje się rozpulchniony, wilgotny, zaczyna pękać i łuszczyć się. Mogą pojawiać się krostki i pęcherzyki, a nawet wysypka pod podeszwą. Niekiedy grzybica przenosi się na paznokcie, które stają się żółte i grube. Leczenie grzybicy należy rozpocząć w momencie pojawienia się pierwszych objawów.

Leczenie grzybicy

Aby zdecydowanie przyśpieszyć leczenie nadpotliwości oraz grzybicy stóp, oferujemy zabieg ozonowy, w którym aplikacja odbywa się bezpośrednio na stopy, docierając do każdego zakamarka. Doskonałe wyniki uzyskuje się już przy 3-4 wizytach.Dodatkowo zalecamy w trakcie zabiegów i na co dzień po zakończeniu kuracji wcieranie w skórę naszego preparatu Ozonella Len – trwale nasyconego ozonem.  Oprócz działania bakterio- i wirusobójczego daje niezwykłe poczucie komfortu w postaci lekkich i suchych przez cały dzień stóp. Zalecamy używanie dwa razy dziennie po uprzednim umyciu i dokładnym osuszeniu skóry.

Przy stosowaniu się do zaleceń i kompleksowego podejścia możemy cieszyć się zdrowymi stopami przez wiele lat. W trakcie leczenia ważne są też odpowiednie buty i skarpetki – powinny one umożliwiać stopom swobodne oddychanie.

By uniknąć powtórnych zakażeń zaleca się wyrzucenie obuwia i skarpet, które nosiło się tuż przed wystąpieniem objawów grzybicy stóp i w trakcie infekcji. Co zrobić, jeśli niekoniecznie chcemy się pozbyć naszych ulubionych butów? Wystarczy je przynieść do nas – poddamy je skutecznej dezynfekcji ozonem.

Proces odgrzybiania butów można porównać do odgrzybiania klimatyzacji w samochodzie, z tym, że ozon wprowadzany do klimatyzacji jest o niskim stężeniu, a my aplikujemy ozon o wysokim stężeniu, czyli czysty tlen medyczny.